Dlaczego destrukt asfaltowy wciąż jest niewykorzystanym bogactwem?

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Temat możliwości związanych z wykorzystaniem destruktu asfaltowego jest często poruszany i przez ekspertów i przez branżowe media. Prezentacje z seminarium pt. „Destrukt asfaltowy – bogactwo niewykorzystane” oraz towarzyszące im dyskusje dały pełny obraz możliwości, jakie wiążą się z przetwarzaniem destruktu na granulat asfaltowy.

Mówiono m.in. o prawnych i środowiskowych aspektach wykorzystania destruktu asfaltowego, dobrych praktykach w jego pozyskiwaniu, dozowaniu granulatu asfaltowego do mieszanek mineralno- asfaltowych, procesie kontroli jakości mieszanek mineralno – asfaltowych (MMA) z granulatem asfaltowym.

Pobierz szczegółowy program seminarium
(źródło: Wydawnictwo Inframedia)

Zapraszamy na wywiad z red. Anną Krawczyk, Wydawcą Magazynu Infrastruktura: Ludzie Innowacje Technologie, która zorganizowała seminarium pt. „Destrukt asfaltowy – bogactwo niewykorzystane” oraz na rozmowę z Janem Starzyńskim, Prezydentem miasta Pruszkowa, Patronem Honorowym wydarzenia.

Uzupełnieniem części teoretycznej seminarium pt. „Destrukt asfaltowy – bogactwo niewykorzystane” było zwiedzanie Laboratorium TPA Instytutu Badań Technicznych w Pruszkowie. W najbliższym czasie opublikujemy na portalu ViaExpert rozmowę z dr Igorem Ruttmarem, Prezesem Zarządu TPA Instytut Badań Technicznych Sp. z o.o. na temat możliwości zastosowania destruktu asfaltowego.

Co zrobić, by maksymalnie wykorzystywać destrukt asfaltowy?

Jak go pozyskiwać, badać i – po przetworzeniu – stosować w drogownictwie?

Szansę na znalezienie odpowiedzi na te m.in. pytania dało seminarium pt. „Destrukt asfaltowy – bogactwo niewykorzystane” przygotowane przez Wydawnictwo Inframedia. Partnerem był TPA Instytut Badań Technicznych Sp. z o.o. Patronat Honorowy objęli: Prezydent miasta Pruszkowa, Jan Starzyński oraz Związek Miast Polskich. Portal Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert był jednym z patronów medialnych.

Przyczynkiem do zorganizowania seminarium pt. „Destrukt asfaltowy – bogactwo niewykorzystane” były m.in. wymagania związane z ochroną środowiska zgodnie z którymi w 2013 roku ma nastąpić obniżenie produkcji odpadów o 50 procent.

Anna Rogalińska w rozmowie z Anną Krawczyk

Anna Rogalińska w rozmowie z Janem Starzyńskim
Przygotowała: Anna Rogalińska
KameraViaexpert_long_1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Seminarium "Destrukt asfaltowy - bogactwo niewykorzystane"


Zdjęcia: ViaExpert