Co powinniśmy wiedzieć o głębokich wykopach?

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Wykopy2013Fot. ViaExpert

Budowa dużych obiektów: budynków, hal, stadionów a także dróg, czy linii metra wymaga głębokich wykopów. Tego typu obiekty to dla projektantów i wykonawców prawdziwe wyzwanie. 

Jakiego rodzaju zagrożenia towarzyszą  głębokim wykopom?

Znajomość jakich przepisów, norm, wytycznych i zaleceń postępowania wymagana jest przy ich projektowaniu i  wykonawstwie?

Instytut Badawczy Dróg i Mostów przy współpracy z Polskim Zrzeszeniem Wykonawców Fundamentów Specjalnych zorganizował seminarium pt. „Głębokie Wykopy 2013”. Była to kolejna już okazja do wysłuchania, zdobycia lub usystematyzowania specjalistycznej wiedzy z dziedziny geotechniki. Seminarium skierowane było do projektantów, wykonawców, inspektorów  nadzoru oraz wszystkich osób związanych z procesem realizacji specjalistycznych robót fundamentowych.

Podczas seminarium przedstawiono referaty omawiające zasady i problemy projektowania i wykonawstwa głębokich wykopów. Wśród przykładowych inwestycji, których realizacja wiąże się z tego typu problematyką wymieniono m.in. II linię metra w Warszawie oraz teren budowy Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Do pobrania szczegółowy program seminarium „Głębokie Wykopy 2013”.

O tematyce seminarium oraz znaczeniu zagadnień dla bezpieczeństwa inwestycji  rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Anną Siemińską- Lewandowską z Politechniki Warszawskiej oraz z mgr inż. Piotrem Rychlewskim, kierownikiem Pracowni Inżynierii Geotechnicznej IBDiM.

Anna Rogalińska w rozmowie z prof. dr hab. inż. Anną Siemińską- Lewandowską
Anna Rogalińska w rozmowie z mgr inż. Piotrem Rychlewskim, kierownikiem Pracowni Inżynierii Geotechnicznej IBDiM


Kolejne seminarium z dziedziny geotechniki zorganizowane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów pt. "Konstrukcje siatkowe w drogownictwie i geotechnice" odbędzie się 24 kwietnia br. w siedzibie NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.

KameraViaexpert_long_1

Przygotowała: Anna Rogalińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Seminarium „Głębokie Wykopy 2013”Autor zdjęć: Krzysztof Włodarczyk
Źródło zdjęć: IBDiM