O czym dyskutowano na Konwencie Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich?

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

ZDWLodz 2013

Organizowane kilka razy w roku spotkania dyrektorów ZDW z całego kraju mają na celu omówienie najistotniejszych zagadnień  wpływających na administrowanie siecią dróg wojewódzkich. Tym razem Gospodarzem Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich był  ZDW w Łodzi. Obradom przewodniczył Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach.

O zagadnieniach, które omawiane były na Konwencie rozmawialiśmy z Mirosławem Szychowskim, Dyrektorem ZDW w Łodzi.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi z sukcesem realizuje program modernizacji dróg wojewódzkich. Inwestycje drogowe powstają dzięki środkom z budżetu Województwa przy wsparciu instrumentów pomocowych, wśród  których najistotniejszą rolę odgrywa Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013.

M.in. o wykorzystaniu tych środków na inwestycje drogowe rozmawialiśmy z Gościem Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich, Marcinem Bugajskim, Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego.

ZDW w Łodzi administruje 1152 kilometrami sieci dróg. Uczestnicy Konwentu mieli okazję  obejrzeć inwestycje najważniejsze z punktu widzenia komunikacji w regionie i połączeń województwa z infrastrukturą drogową kraju. Gospodarze pokazali m.in. zmodernizowaną drogę wojewódzką nr 708 na odcinku Brzeziny- Ozorków, węzeł autostradowy w Strykowie, węzeł „ Piątek” na autostradzie A 1 oraz – wykorzystujące najnowsze rozwiązania techniczne - centrum zarządzania ruchem na autostradzie koło Strykowa.

W jakim stopniu nowe technologie są pomocne w zarządzaniu i ochronie dróg przed niszczeniem?

Na ten m.in. temat dyskutowali uczestnicy Konwentu.  Mówiono m.in. o Inteligentnych Systemach Transportu wykorzystywanych  na drogach wojewódzkich administrowanych przez ZDW w Łodzi oraz o nowoczesnych rozwiązaniach zarządzania wdrażanych przez ZDW w Krakowie.

Zapraszamy na rozmowę  z Patrykiem Zakrzewskim, specjalistą ds. inżynierii ruchu, kierownikiem projektów ITS w ZDW w Krakowie.

DrogiWojXXIw-zakrzewskiPrezentacja "Drogi wojewódzkie XXI wieku nowoczesne systemy zarządzania, i systemy ITS wdrażane w Małopolsce" przedstawiona na Konwencie Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich  przez Patryka Zakrzewskiego z ZDW w Krakowie.
Źródło: ZDW w Krakowie

Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich był dla uczestników forum do wymiany informacji o działalności poszczególnych ZDW – także tych, dotyczących planów realizowania w przyszłości inwestycji drogowych.

O inwestycjach już zakończonych oraz o  projektach modernizacji dróg wojewódzkich w kujawsko – pomorskim rozmawialiśmy z Mirosławem Kielnikiem, Dyrektorem ZDW w Bydgoszczy.

Już niebawem na Portalu ViaExpert opublikujemy wnioski przyjęte przez uczestników zorganizowanego w woj. łódzkim Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich.

KameraViaexpert_long_1

Przygotowała: Anna Rogalińska

Anna Rogalińska w rozmowie z Mirosławem Szychowskim, Dyrektorem ZDW w Łodzi.

Anna Rogalińska w rozmowie z Marcinem Bugajskim, Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego.

Anna Rogalińska w rozmowie z Patrykiem Zakrzewskim, specjalistą ds. inżynierii ruchu, kierownikiem projektów ITS w ZDW w Krakowie.

Anna Rogalińska w rozmowie z Mirosławem Kielnikiem, Dyrektorem ZDW w Bydgoszczy.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć