AUTOSTRADA-POLSKA to droga do...wiedzy

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

 TargiKielce2012LR

XVIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA to wyjątkowe wydarzenie targowe - także w wymiarze europejskim. Każdego roku do Kielc przyjeżdżają specjaliści z kraju i z zagranicy, by zobaczyć jakim sprzętem i przy pomocy jakich technologii można budować bezpieczne, dobrej jakości drogi. Organizator - Targi Kielce - dbają o to, by AUTOSTRADA-POLSKA była czymś więcej niż ofertą targową. Tym, co przyciąga wystawców i gości są konferencje i seminaria – źródło wiedzy o najnowszych rozwiązaniach potrzebnych dla rozwoju infrastruktury. Część edukacyjną zawdzięcza AUTOSTRADA-POLSKA m.in. współpracy Targów Kielce z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów.

O znaczeniu Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA rozmawiamy z Prof. dr hab. inż. Leszkiem Rafalskim, dyrektorem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

 

 

 


Anna Rogalińska w rozmowie z Prof. dr hab. inż. Leszkiem Rafalskim
„(…) Dzisiejsze targi to przegląd najnowocześniejszych technik, technologii oraz sprzętu, który jest na rynku dostępny i który można nabyć i stosować (…)”
„(…) Ciągle prowadzone są badania związane z infrastrukturą : z drogami, mostami i z zarządzaniem. Tu w kraju i za granicą. Trzeba te rozwiązania znać i pokazywać je, żeby nie tworzyć barier pomiędzy nauką i praktyką. Nauka musi być zawsze blisko praktyki. Należy wykorzystywać wiedzę naukową do doświadczeń praktycznych (…) Będzie nowy program "Horyzont 2020". Firmy, które są tutaj na Targach mogą wejść do programu. Chcielibyśmy z nimi współpracować, by stworzyć kolejne, nowe rozwiązania, które będą wdrażane w praktyce (…)”

 

KameraViaexpert_long_1

 

 

Przygotowała: Anna Rogalińska