Dialog buduje – branża drogowego budownictwa infrastrukturalnego spotka się w Kielcach

włącz . Opublikowano w Pozostałe informacje

1200 Autostrada

Targi Kielce stworzyły unikatową przestrzeń, która nie tylko jest atrakcyjną ekspozycją targową, ale też umożliwia wymianę poglądów oraz sprzyja rzeczowej i merytorycznej rozmowie – czasem na trudne tematy. Bo konferencje i spotkania to najmocniejszy punkt branżowych wystaw: AUTOSTRADA-POLSKA, ROTRA, TRAFFIC-EXPO – TIL oraz Salonu Europarking. Wydarzenia odbędą się od 14 do 16 maja 2019 roku w Kielcach.

Imponująca w tym roku jest liczba wydarzeń towarzyszących dla wystaw z zakresu budownictwa infrastrukturalnego. Bo targi to nie tylko powierzchnia, na której można eksponować swoje produkty i swoją ofertę – to przede wszystkim miejsce spotkań branży, rozmów, merytorycznych konferencji i dyskusji.

Mocny start targów budownictwa infrastruktury w Kielcach

Rozpoczęła się realizacja ważnego programu rządowego „Mosty dla Regionów”, którego głównym celem jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe – łącznie mają powstać dwadzieścia dwa nowe mosty w Polsce. Instytut Badawczy Dróg i Mostów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom samorządów oraz wspierając inicjatywę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, podczas pierwszego dnia targów AUTOSTRADA, organizuje specjalistyczną konferencję. Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do samorządowców, którzy podczas spotkania dowiedzą się jak usytuować mosty, w jaki sposób zaplanować dojazdy i jak obliczyć koszty inwestycji.

01

Tego samego dnia – 14 maja, fachowcy związani z sektorem infrastruktury drogowej spotkają się podczas Forum „Zielona Autostrada”.

– Zieleń przydrożna to temat niezwykle aktualny i jednocześnie frapujący. Można powiedzieć, że dopiero kilka ostatnich lat to czas myślenia o budowie infrastruktury drogowej w naszym kraju w powiązaniu z zielenią. Wcześniejsza historia to raczej oderwanie od przyrody i o ile techniczne czy organizacyjne aspekty budowy dróg doczekały się poważniejszej debaty publicznej, o tyle zagadnienia ekologiczne dopiero teraz w pełni przebijają się do świadomości decydentów. Właśnie o odpowiedzialnym podejściu do drogowych inwestycji, dla których zieleń powinna być immanentnym składnikiem, zamierzamy rozmawiać na Targach Kielce podczas Forum Zielona Autostrada, na które serdecznie Państwa zapraszam – mówi Dominik Szymański, Redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”.

W ramach Salonu Europarking, odbędzie się Konferencja „Rola pozyskiwania danych w kontekście kształtowania stref płatnego parkowania w miastach” organizowana przez Katedrę Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej. Nie zabraknie także Spotkań Brokerskich dla przedstawicieli firm związanych ze sprzętem i materiałami do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych, infrastrukturą dróg i autostrad, inżynierią ruchu drogowego czy techniką komunalną.

02

Jeszcze więcej wydarzeń drugiego dnia targów AUTOSTRADA

Ubiegły rok jest istotnym punktem na osi czasu sektora budowlanego. Czy okaże się kamieniem milowym dla branży? Prezentacja ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polskiej Izby Budownictwa podsumuje najważniejsze wskaźniki budownictwa oraz ich wpływ na dalsze losy branży. Podczas Prelekcji „Budownictwo infrastrukturalne na tle sektora budowlanego w Polsce w 2018 roku - podsumowanie, wnioski, najważniejsze zagadnienia” – poruszona zostanie tematyka zarówno budownictwa mieszkaniowego, inżynieryjnego jak i kubaturowego.

Tego samego dnia Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA zaplanowana została Konferencja „Innowacje w drogownictwie”, której organizatorami jest GDDKiA SIT we współpracy z Targami Kielce. Zarządcy dróg, wykonawcy, projektanci branży drogowej i kolejowej będą debatować na temat unowocześnień we współczesnym drogownictwie.

W Targach Kielce nie zabraknie tematów dotyczących dróg gminnych i powiatowych, bowiem stanowią one największy odsetek dróg w Polsce. Dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie Seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu omówione zostaną zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych.

Kolejna propozycja to Seminarium „Bezpieczeństwo Techniczne Maszyn Budowlanych i Pojazdów”, którego organizatorem jest Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych. W trakcie spotkania eksperci będą dyskutować, m.in. o wysokiej jakości stali konstrukcyjnej czy badaniach z zakresu stateczności bocznej pojazdów.

Ostatniego dnia targów, 16 maja, odbędzie prelekcja dotycząca cen transferowych w roku 2019. Specjaliści będą debatować o nowych regulacjach i schematach podatkowych MDR. Organizatorem tego spotkania jest Instytut Cen Transferowych.

03

Salon Kruszyw, konkurs operatorów maszyn – to wszystko w Targach Kielce 

Już po raz ósmy Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Targi Kielce zorganizują Salon Kruszyw. Cykliczne wydarzenie odbędzie się drugiego dnia wydarzenia – 15 maja. W trakcie spotkania będą omawiane i dyskutowane aktualne problemy branży kruszywowej. W tym roku tematem przewodnim są „Zmienione wymagania dla kruszyw. Nowe dokumenty – nowe podejście – szanse i ryzyka”

Tradycyjnie już, odbędzie się BIG BAU MASTER - konkurs skierowany do operatorów maszyn budowlanych, którzy chcą stanąć do rywalizacji w specjalnie przygotowanych konkurencjach. BIG BAU MASTER został zaplanowany na 15 maja i odbędzie się na terenie zewnętrznym Targów Kielce. Na zwycięzcę konkursu czeka atrakcyjna nagroda – pobyt we włoskich Alpach.

06

Kongres Zarządców Dróg Powiatowych oraz debiut MnEq Expo

W terminie kieleckich targów budownictwa infrastrukturalnego, w Starachowicach odbędzie się XX Kongres Zarządców Dróg Powiatowych. Daty tych dwóch wydarzeń pokrywają się nieprzypadkowo. Bowiem, uczestnicy Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych przyjadą ze Starachowic do Kielc by zwiedzić majowe wystawy poświęcone drogownictwu. Ich wizyta będzie doskonałą okazja dla wystawców do wymiany cennych doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych.

Po raz pierwszy oprócz targów AUTOSTRADA-POLSKA, targów poświęconych: pojazdom specjalistycznym – ROTRA, technologiom infrastrukturalnym – TRAFFIC-EXPO - TIL oraz rozwiązaniom parkingowym Europarking dołącza Wystawa Sprzętu do Utrzymania Dróg MunEq Expo. Oferta wydarzenia skierowana jest do producentów, m.in. specjalistycznych pojazdów przeznaczonych dla sektora gospodarki komunalnej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji i wydarzeń towarzyszących dostępny są na stronie www.targikielce.pl/pl/autostrada.htm.

Funpage targów AUTOSTRADA (będziemy wdzięczni za polubienie): https://www.facebook.com/autostradapolska/

Zaproszenie Izby Gospodarczej Drogownictwa: https://www.facebook.com/autostradapolska/videos/419960425240419

Zaproszenie KH Kipper: https://www.facebook.com/autostradapolska/videos/1792141764414833/

Zaproszenie firmy ASbud (zaproszenia innych firm są na stronie FB): https://www.facebook.com/autostradapolska/videos/403368977107975/

 Źródło zdjęć: Targi Kielce