ViaAuto - Pojazd Droga Środowisko

Bezpieczna Mobilność  - wspólny cel Czytelników i  Redaktorów  „ViaAuto”

„Mobilność” – to synonim XXI wieku. Mobilność lub inaczej  skłonność do zmiany miejsca i szybkiej komunikacji - była, jest i będzie naturalną cechą i niezbywalnym prawem człowieka.  Odgrywa wielką rolę w naszym życiu, gdyż przyczynia się do zmniejszenia różnic społecznych oraz poprawy jego jakości, w tym zwłaszcza zmniejszenia bezrobocia.

Obecnie podstawowym środkiem umożliwiającym mobilność jest pojazd samochodowy lub inaczej auto. To dzięki niemu mobilność może być realizowana w sposób szybki, komfortowy i bezpieczny. Przy czym koniecznym jest pamiętać, że wysoki poziom bezpieczeństwa jest kluczowym warunkiem mobilności.

Na poziom bezpieczeństwa mają wpływ człowiek, pojazd, droga i środowisko.  Punktem ciężkości zainteresowań redakcji „ViaAuto”, zainicjowanej i kierowanej przez Jakuba Sandeckiego,  jest skoncentrowanie uwagi na tym, jaki wpływ na  bezpieczeństwo i  komfort naszej mobilności mają pojazdy samochodowe  oraz ich interakcje z drogą i otoczeniem. Ponadto - jakie systemy instalowane w autach biernie i czynnie chronią uczestników ruchu w razie wypadku czy kolizji.

Redakcja „ViaAuto” to forum do wymiany doświadczeń oraz publikacji zarówno nowości o trendach w branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jak i artykułów naukowych dotyczących wszystkich aspektów, mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z lektury zamieszczanych publikacji oraz aktywnej współpracy „pro publico bono”.

 

Redaktor Naczelny                                                                 Redaktor prowadzący „ViaAuto”
Anna Rogalińska                                                                     Jakub Sandecki

Aktywny układ kierowniczy w samochodach ciężarowych Volvo

włącz . Opublikowano w ViaAuto - Pojazd Droga Środowisko

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo - nowatorski układ kierowniczy opracowany przez Volvo Trucks - znacząco zwiększa precyzję kierowania i stabilność pojazdu w każdych warunkach jazdy. Zasadniczym jego elementem jest silnik elektryczny sterowany sygnałami elektronicznymi z częstotliwością aż 2000 razy na sekundę. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo pozwala wyjątkowo precyzyjnie i łatwo kontrolować tor jazdy podczas cofania.

Prototypy opon Goodyear i Nokian

włącz . Opublikowano w ViaAuto - Pojazd Droga Środowisko

Ogumienie jest jednym z kluczowych elementów każdego pojazdu. Zapewnia kontakt z podłożem, przenoszenie ciężaru oraz sił napędu, hamowania i skrętu, a także podstawową amortyzację w czasie jazdy. Od chwili opatentowania opony jako produktu minęło już 168 lat i wciąż jest on udoskonalany.

 

Napęd na wszystkie koła za naciśnięciem przycisku: Mercedes-Benz Arocs z hydraulicznym napędem pomocniczym (HAD)

włącz . Opublikowano w ViaAuto - Pojazd Droga Środowisko

Napęd na wszystkie koła w pojazdach budowlanych: niektórzy potrzebują go przez cały czas, inni nigdy, a wielu - tylko od czasu do czasu. Jako specjalista w tej branży, Mercedes-Benz Arocs oferuje rozwiązania ściśle dopasowane do wymagań klientów. Odnosi się to zarówno do licznych konfiguracji osi, wersji silnikowych czy rodzajów kabin, jak i do układów napędowych.

 

Volvo ma jeden z najnowocześniejszych symulatorów do rozwoju swoich samochodów

włącz . Opublikowano w ViaAuto - Pojazd Droga Środowisko

Volvo Cars poinformował o pojawieniu się nowego elementu kluczowego dla rozwoju przyszłych modeli firmy. Szwedzki producent samochodów posiada teraz najbardziej zaawansowany symulator zachowania nadwozia samochodu Vi-Grade – tego typu sprzęt stosowało do tej pory jedynie Ferrari oraz Porsche. Teraz do grona producentów wykorzystujących tę technologię dołączyło także Volvo.