OAT - 20 lat w Polsce

włącz . Opublikowano w Eksperci w ViaExpert

Wywiad Konrad JabłońskiW roku 2013 mija 20 lat działalności firmy OAT Sp. z o.o. w Polsce. Od chwili założenia, firma OAT świadczy usługi z zakresu nacinania i uszczelniania szczelin dylatacyjnych betonowych nawierzchni komunikacyjnych. W roku 1993 firma OAT dokonała transferu z Niemiec do Polski technologii naprawy pęknięć nawierzchni asfaltowych, dzięki której w ubiegłym roku bardzo sprawnie został usunięty problem pęknięć nowobudowanych nawierzchni autostradowych. Wszystkie koncerny wykonujące autostradę A2 powierzyły naprawę powstałych pęknięć firmie OAT, która wywiązała się z powierzonych prac zgodnie z obowiązującą w niej zasadę „3S”, tj. Specjalistycznie, Solidnie, Skutecznie.

O początkach działalności firmy rozmawiamy z mgr inż. Konradem Jabłońskim, pierwszym prezesem OAT w Polsce.

 

Powolanie OAT-UiOB w dn.01.07.1993r. 0005Powołanie OAT-UiOB w dn.01.07.1993r.
Europ.Konf.DrogowaWsch.-Zachod-22-23.09.199-31993r. 0001Europejska Konferencja Wschód-Zachód (22-23.10.1993r.)
Europ.Konf.DrogowaWsch.-Zachod-22-23.09.199-31993r. 0002Europejska Konferencja Wschód-Zachód (22-23.10.1993r.)

Logo OAT znane jest w całym świecie. Nazwę utworzono łącząc pierwsze litery imienia i nazwiska założyciela rodzinnej firmy Otto Alte –Teigeler GmbH, którym był Pan Otto Alte-Teigeler. OAT rozpoczęła działalność w Niemczech w 1977 roku. Z czasem firmy OAT zaczęły powstawać w różnych krajach świata.

W roku 2013 mija 20 lat działalności firmy OAT Sp. z o.o. w Polsce. Od chwili założenia, firma OAT świadczy usługi z zakresu nacinania i uszczelniania szczelin dylatacyjnych betonowych nawierzchni komunikacyjnych. Do podstawowego zakresu działalności OAT należą również specjalistyczne prace z zakresu uszczelniania nawierzchni betonowych i asfaltowych, zwłaszcza naprawy pęknięć nowych i eksploatowanych nawierzchni asfaltowych dróg i autostrad . W roku 1993 firma OAT dokonała transferu z Niemiec do Polski technologii naprawy pęknięć nawierzchni asfaltowych, dzięki której w ubiegłym roku bardzo sprawnie został usunięty problem pęknięć nowobudowanych nawierzchni autostradowych. Wszystkie koncerny wykonujące autostradę A2 powierzyły naprawę powstałych pęknięć firmie OAT, która wywiązała się z powierzonych prac zgodnie z obowiązującą w niej zasadę „3S”, tj. Specjalistycznie, Solidnie, Skutecznie.

(więcej informacji o OAT: www.oat.pl)

O początkach działalności OAT oraz standardach, które pozwalają firmie od 20 lat z sukcesem działać na rynku drogowym rozmawiamy z Konradem Jabłońskim, pierwszym prezesem OAT w Polsce.

Anna Rogalińska w rozmowie z mgr inż. Konradem Jabłońskim Cz.I
Anna Rogalińska w rozmowie z mgr inż. Konradem Jabłońskim Cz.II
KameraViaexpert_long_1
Przygotowała: Anna Rogalińska

Zdjęcia z archiwum mgr inż. Konrada Jabłońskiego udostępnione
do publikacji portalowi ViaExpert przez właściciela.
Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z pierwszego cięcia betonu przez OAT-OiUB w Kutnie i uszczelnianie nawierzchni na A4 k. Chrzanowa w Październiku 1993r. (kliknij na obraz, aby powiększyć) Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z prac OAT-OiUB Terminalu Odpraw Celnych w Świecku w latach 1994 - 1995.(kliknij na obraz, aby powiększyć)