O większym wykorzystaniu surowców wtórnych i zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych czyli o kolokwium dla drogowców w Poznaniu

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

„Drogownictwo po COP24, Nowy wymiar recyklingu”. Pod takim tytułem Polski Kongres Drogowy (PKD) zorganizował w Poznaniu konferencję. PKD jako Narodowy Komitet PIARC przygotowuje cykliczne wydarzenia, zachęcające do dyskusji o zagadnieniach ważnych dla rozwoju branży. Tematyką konferencji w Poznaniu było poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Mówiono o roli, jaką w tych poszukiwaniach powinien odegrać recykling W konferencji wzięli udział przedstawiciele świata nauki, administracji oraz firm drogowych. Celem spotkania, któremu nadano formę kolokwium, było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jak projektować i budować drogi, mając na uwadze ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i oszczędzanie zasobów naturalnych?

 

 

 

O konferencji „Drogownictwo po COP24, Nowy wymiar recyklingu” rozmawiamy ze Zbigniewem Kotlarkiem, Prezesem Polskiego Kongresu Drogowego, Narodowego Komitetu PIARC oraz prof. dr hab. inż. Piotrem Radziszewskim z Politechniki Warszawskiej.

Przygotowała: Anna Rogalińska

KameraViaexpert_long_1

 
Anna Rogalińska w rozmowie ze Zbigniewem Kotlarkiem, Prezesem PKD, Narodowego Komitetu PIARC
Anna Rogalińska w rozmowie z prof. dr hab. inż. Piotrem Radziszewskim z Politechniki Warszawskiej.