Transfer wiedzy dla komunikacji bez granic

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

KDBRD2020 ZBIOROWE

Współpraca polskich i niemieckich specjalistów z dziedziny drogownictwa ma wieloletnią tradycję i coraz bardziej konkretną postać. Przykładem zacieśniania kontaktów jest obecność ekspertów z obu krajów na konferencjach branżowych. Do tematów budzących szczególne zainteresowanie specjalistów z Polski i Niemiec należy budowa oraz  utrzymanie dróg o nawierzchniach z betonu cementowego.

Więcej światła na problem bezpieczeństwa użytkowników dróg czyli … VII KRAKOWSKIE DNI BRD 2020

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

KDBRD2020 ZBIOROWE

Za nami kolejne wydarzenie z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes, którego organizatorem jest Wydawnictwo Media-Pro. W ramach VII KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2020” odbyły się seminaria: „OŚWIETLENIE 2020” oraz „Bariery i Organizacja Ruchu 2020.” Ważnym elementem krakowskiego spotkania była debata pt. „Aktualne problemy BRD w Polsce”.

W Białowieży o proekologicznych i innowacyjnych rozwiązaniach drogowych

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Rohleder 2020 1.jpg

Zakończyło się XII Seminarium Techniczne „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego" organizowane przez SITK RP Oddział Białystok. Tym razem o najważniejszych zagadnieniach związanych z budową i użytkowaniem dróg rozmawiano w Białowieży. W takiej scenerii nie mogło zabraknąć tematów proekologicznych, tak ważnych dla planów rozwoju drogownictwa.

O XII Seminarium Technicznym „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego" rozmawiamy z Markiem Motylewiczem, Prezesem Zarządu Oddziału SITK RP w Białymstoku.

We Wrocławiu o tunelach w Polsce i na świecie czyli o Polskim Forum Tunelowym PKD

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Wroclaw 2020

Zainteresowanie budową tuneli jest w naszym kraju coraz większe. Rośnie również świadomość roli wiedzy eksperckiej, która pozwala budować takie obiekty solidnie i bezpiecznie. Platformą wymiany naukowych podstaw i doświadczeń potrzebnych do realizacji tego typu inwestycji było zorganizowanie przez Polski Kongres Drogowy- Narodowy Komitet PIARC we Wrocławiu Polskiego Forum Tunelowego. Była to II Międzynarodowa Konferencja pt. „Budowa i eksploatacja tuneli komunikacyjnych”. Gospodarzem spotkania był reprezentujący największego inwestora - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział GDDKiA we Wrocławiu.