Ekrany akustyczne, które skutecznie chronią przed hałasem i ... cieszą oko

włącz . Opublikowano w Eksperci w ViaExpert

Z badań przeprowadzanych przez specjalistów wynika, że najbardziej  szkodliwy dla człowieka i środowiska naturalnego jest hałas komunikacyjny. Nowoczesna infrastruktura drogowa może w znacznym stopniu redukować hałas. Temu celowi służy np. instalowanie w miejscach dużego natężenia ruchu ekranów akustycznych. Ekrany pełnią rolę przegrody dla źródła hałasu. Maksymalną skuteczność osiąga się ustawiając je jak najbliżej krawędzi drogi. Znaczenie mają też parametry techniczne i rodzaj materiałów z którego zostały wykonane. Coraz większą rolę przy ocenie zalet ekranów akustycznych odgrywają walory wizualne produktu. Przykładem rozwiązań zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych są ekrany oferowane przez Firmę ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o. o. Firma działa w Polsce od 2006 roku, z powodzeniem wprowadzając na nasz rynek doświadczenia firmy R.KOHLHAUER GmbH, jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych. Ekrany te wyróżniają się innowacyjnością rozwiązań, najwyższą jakością materiałów oraz skutecznością pochłaniania dźwięków.

Firma ALFA BOND KOHLHAUER  Sp. z o.o przedstawiła ofertę ekranów akustycznych  podczas odbywających się w maju br. w Kielcach XVIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA.

Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Zakrzewskim, dyrektorem zarządzającym firmą ALFA BOND KOHLHAUER  Sp. z o.o

 Anna Rogalińska w rozmowie z Maciejem Zakrzewskim

Firma ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o.o dostarcza na polski rynek kompleksowe systemy ochrony przed hałasem. Instalować można je przy drogach, liniach kolejowych, wiaduktach oraz w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Łączą walory ekologiczne z innowacyjnością rozwiązań technicznych. Ekrany KOHLHAUER PLANTA charakteryzują się naturalnym wyglądem, dobrą izolacyjnością i skutecznością pochłaniania dźwięków. Znakomicie komponują się z otoczeniem. Można je obsadzać roślinnością.

KOHLHAUER SCORSA to system pochłaniających dźwięk ekranów przezroczystych.

KOHLHAEUR VOLTA nazwano system ekranów akustycznych, zintegrowanych z ogniwami fotowoltaicznymi.

KameraViaexpert_long_1